سئو وب سایت چیست؟

کلمه سئو (SEO) در واقع مخفف شده ی Search Engine Optimization بوده که به معنای بهینه سازی صفحات وب در موتور جستجوگر می باشد.
گوگل الگوریتم هایی جهت امتیاز دهی به صفحات وب را ارائه داده است که با رعایت کردن آن ها وب سایت شما کسب امتیاز کرده و در نتیجه در صفحات موتور جستجوگر رتبه های برتر را کسب می کند.

انجام این فرایند در عین ساده بودن مستلزم تخصص و  تجربه بسیاریست و نتیجه بخش بودن آن در گرو صبر و شکیبایی در کنار کار فنی و تخصصی می باشد.

سئو یک مفهوم بدون پایان است بدین مفهوم که نیاز به مراقبت و تغذیه مداوم دارد. تغدیه مفاهیم، مطالب و محتوای به روز و مراقبت از جایگاه به دست آمده تا حصول نتیجه دلخواه، این فرآیند تا زمانی که سایت دارید و انتظار بهره برداری از آن را دارید نباید قطع گردد.

روش این کار یک تئوری از پیش تعیین شده نیست، موتورهای جستجو قوانین را تعیین می کنند و شما پیروی می کنید، این قوانین هرگز چیز ثابتی نیست و موفقیت یک کارشناس سئو مستلزم اطلاع و تسلط بر این قوانین است.

سئو تکنیکال (Technical SEO)

اولین گام بهینه سازی موتور جستجو با سئو تکنیکال شروع می شود. این اقدامات مربوط به بخش فنی و ساختار اصلی سایت می باشد. هر موضوعی که عملکرد، بازدید یا هر نوع اقداماتی که موجب دسترسی آسان موتور جستجوگر و کاربر به سایت شود را در بر بگیرید و جزیی از سئو تکنیکال می باشد.

ساختمانی در حال ساخت را در نظر بگیرید، که می بایست اسکلت آن محکم و قوی ساخته شود تا در ادامه پروژه ساخت و ساز، باقی مراحل آن به درستی انجام شود؛ سئو تکنیکال اسکلت این فرایند میباشد.
سئو تکنیکال شامل فهرست شدن (ایندکس شدن) در موتور جستجو، کرال (Crawl)، اسکیما، سرعت لود صفحه، ساختار سایت، و ساختار URL می باشد.

سئو داخلی (On-Page SEO)

هرگونه بهینه سازی محتوا از قبیل متن، عکس، صدا و ویدئو در صفحات وب سایت را سئو داخلی یا On-Page SEO می گویند. این بهینه سازی های محتوایی به شکلی است که برای کاربران که کاملا مشهود است.

همچنین موجب بهبود تگ ها و اطلاعات مخصوص موتور جستجوها می شود.

استفاده از استراتژی های تولید محتوا، بکارگیری درست کلمات کلیدی و رعایت استاندارد الگوریتم های گوگل می تواند نرخ تبدیل کلیک، افزایش رتبه را برای شما به ارمغان بیاورد.

سایت SEO TRAVEL UK در طول دو هفته نزدیک به 11 هزار بازدید از طریق اینفوگرافیک مارکتینگ به دست آورد. این میزان ترافیک 245% افزایش در ترافیک رفرال نسبت به دو هفته مشابه در سال قبل بوده است. و بیش از 100 سایت با دامنه های با کیفیت به این وب سایت لینک شده اند. “محتوا پادشاه است.”

READ MORE

سئو خارجی OFF PAGE SEO

الگوریتم گوگل به زبان ساده!

وب سایتی در صفحه اول جستجو قرار می گیرد که دارای اهمیت در جامعه باشد. به زبان دیگر در مورد آن بیشتر صحبت شود. گوگل از طریق بررسی لینک های موجود در سایت و دنبال کردن آن در سایت های دیگر، این موضوع را بررسی می کند.

این نوع از سئو دقیقا بر عکس سئو داخلی و سئو تکنیکال عمل می کند و تمامی اعمالی که خارج از وبسایت جهت امتیاز گیری در گوگل انجام می شود را سئو خارجی می گویند. رپورتاژ یا بک لینک سازی، وبلاگ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و هر فعالیتی از این قبیل را می توان در دسته ی سئو خارجی قرار داد.

بیشتر بدانید

به بیش از هزاران کاربر در روز برسید

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium.

CONTACT US NOW